Niedźwiedź polarny

Autor: Jenni Desmond

Doskonale wiecie, że Róża to miejsce, w którym można znaleźć perełki. Dziś przedstawiamy Państwu perełkę dla dzieci, którą – gwarantuję – również pokochają dorośli. Jenni Desmond jest znaną w Europie twórczynią książek dla dzieci.

Co w Niedźwiedziu jest takie wyjątkowo? Hipnotyzująco piękne ilustracje? – Tak! Ta książka cieszy oko rodzica i dzieciak, zachwyca świeżością i barwami. Nie brak w nich emocji, ale brak za to sztucznej bajkowości i infantylności. Oglądając książkę mamy wrażenie, że równie dobrze mógłby być zilustrowany porządny atlas zwierząt czy jakakolwiek inna pozycja przyrodnicza.
Ach i jeszcze tekst! Nie ma go zbyt wiele na pojedynczej kartce. Stąd śmiało Niedźwiedź nadaje się na pierwszą czytankę, z którą może poradzić sobie 4 czy 6 latek. Z drugiej jednak strony, publikacja ma 48 stron w formacie 297 x 251 mm – nie ma więc obaw, że po jednym wieczorze z tą lekturą będziecie znali ją na pamięć. Poza tym tekst porusza ważne kwestie kruchości północnych ekosystemów. Uczy i bawi? W przepięknym, klimatycznym wydaniu.

Książka pojawiła się u nas wczoraj – i już zyskała miano księgarnianego bestsellera i hitu działu dla dzieciaków 🙂