Maja Jewiarz-Bartczak

Wieloletni  szef i redaktor działu mody miesięcznika  Zwierciadło. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w redakcjach Twojego Stylu,  Marie Claire, Wysokich obcasów, Elle, Pani. Miała przyjemność uczestniczyć we wprowadzaniu na polski rynek miesięcznikaHarper’s Bazaar. Zrealizowała setki  sesji mody dla magazynów kobiecych i  firm odzieżowych oraz firm z obszaru interior design.
Partner kreatywny w studiu produkcyjnym A.B. SEE BLU

Róża Jewiarz
Jestem kobietą spod znaku Małego Księcia, zwróconą twarzą ku słońcu i jasnej stronie życia.Ukończyłam Filologię Polską na Uniwersytecie Łódzkim, bo okazała się być najbliższa mojej miłości do książek. Życie zawodowe rozpoczęłam w roli nauczycielki języków obcych i języka polskiego w LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, a w 1980 roku,gdy zasłużony,schorowany księgarz Józef Szweryn odszedł na emeryturę podjęłam się kierowania księgarnią w Rynku. To były czasy głodu książki, co cenniejsze tytuły leżały pod ladą i niełatwo je było dostać. Kierownik księgarni był jak mag-czarodziej, który rządził królestwem słowa drukowanego.  Radio i Telewizja  i Książki pełniły kulturotwórczą rolę w społeczeństwie. Nie wiem jak i kiedy upłynęło mi 37 lat w zawodzie księgarza – to była bardziej misja niż praca. Kolejne pokolenia miłośników książek i przyjaciół naszej placówki pozwalały mi wieść życie szczęśliwe i spełnione. Kierowałam się sekretem Małego Księcia -,,Dobrze widzi się tylko sercem”…

Katarzyna

Niespełna trzydziestoletnia młoda mama i – od niedawna – księgarz na pełnym etacie. Ze szkoły humanistka do szpiku kości, z zamiłowania straszliwy mól książkowy. Wykształcenie w kierunku edytorskim i zamiłowanie do literatury gwarantuje sprowadzanie na różane półki książek dobrze napisanych, ładnie zrobionych i wyszukanych z pietyzmem wśród gąszczu wydawniczych pozycji. Ma za sobą doświadczenie jako społecznik, korektor, pedagog, a także animator kultury. Bywała poetką, rzemieślnikiem i etnografem terenowym. Właściwa osoba na właściwym miejscu. Entuzjastka zielonej herbaty i południowoamerykańskiej yerby.
Specjalizacja bibliofilska: gatunki s-fi, literatura piękna, poezja współczesna, etnografia i etnologia, antropologia po 1950 roku, horror, ezoteryka.


Adam 

Nazywam się Adam. Mam już przeszło 22 lata, od urodzenia mieszkam tutaj, w Sieradzu. Jestem najmłodszy ze wszystkich w naszej księgarni. Najbardziej lubię czytać fantastkę naukową i książki historyczne. Uwielbiam słuchać rock’n’rolla, bluesa, metalu, punk rocka oraz innych, undergroundowych gatunków.

Interesuję się między innymi mediami, historią i filmem, jednak moją największą pasją są motocykle, a przede wszystkim zabytkowe.

Kiedy tylko pogoda pozwala, podrózuję jednośladem. Lubię jeździć na koncerty i festiwale. Każdego roku, w wakacje, wyruszam wraz z przyjaciółmi na Przystanek Woodstock.

W wolnych chwilach gram na harmonijce.